NYK Enerji hakkında

Hakkımızda

NYK Enerji Ticaret A.Ş., EPDK’ dan aldığı ETS/2756-1/1695 sayılı lisans ile 2016 aktif ticaret hayatına başlamıştır. 2016 ile 2019 yılları arasında elektrik ticareti alanında sadece lisanslı kullanıcılarla işlem yapan Şirketimiz, 2019 yılı itibariyle elektrik piyasasının aktif oyuncularından biri olarak sektördeki yerini almış, 2019 yılı itibariyle perakende elektrik piyasasında aktif olmaya başlanmıştır. Ülkemizin önde gelen elektrik tüketicilerinin elektrik tedarikleri NYK Elektrik tarafından karşılanmaktadır.

NYK Elektrik, grup şirketleri ve 3.şahıslara ait yenilenebilir elektrik üretim santrallerine operasyonel destek sağlamaktadır. EPİAŞ ve TEİAŞ süreçleri kontrol altına alınarak, gelir seviyesi artışı gözetilmektedir.

Yenilenebilir elektrik üretim alanında grup şirketlerinde etkin olmaya başlanmış, 2017 yılında Alan GES projesi ve 2019 yılında ise Mas 1 projeleri devralınmıştır. 2019 yılı içerisinde ayrıca Bayburt Katı Atık (1,6 MW), Kuzu GES (1 MW) ve 2020 yılı içerisinde Çankırı Katı Atık (1,6 MW) projeleri işletmeye alınacaktır. Grup bünyesinde başka projelerin inceleme ve değerlendirme süreçleri devam etmektedir.

Amacımız ülkemizin önde gelen tüketicilerine en iyi hizmeti sunmak ve elektrik üretim santrallerinin üretim seviyelerinin, ülkemize faydalı olacak şekilde kontrolünün sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Elektrik üretici ve tüketicilerinin kar seviyesini artırmayı amaçlayarak uygun anlaşmalarla biraraya gelmelerini sağlamaya çalışmaktayız.

Ayrıca Ülkemizin bağlı bulunduğu enterkonnekte sistem üzerinde uluslararası piyasalarda da işlem yapmak hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.